Šampony a kondicionéry pro psy

26 položek

Jdete na výstavu se psem. Zvolete značku Isle Of Dogs řadu pro výstavní psy. 
Pupalkový olej je získáván ze semen pupalky dvouleté, která pochází ze Severní Ameriky. Odtud se náhodou dostala do Velké Británie, kdy loď přivážejíc tabák dovezla v hlíně i semínka pupalky a ta vyklíčila. Rostlina se oficiálně dostala do Evropy v roce 1614 během vlády krále Jamese I. a brzy se díky svým léčebným účinkům proslavila jako „královský všelék".

Olej z pupalky byl podrobně prozkoumán až v roce 1919, kdy v něm byla v Německu prokázána přítomnost kyseliny gamalinolové (GLA) a následně byly monitorovány její účinky na tvorbu buněk a snižování cholesterolu. Dnes jsou příznivé účinky pupalkového oleje na zdraví a pokožku všeobecně známé. Čistý, za studena lisovaný olej se získává z pupalky dvouleté (Oenothera biennis). Trvá dva roky než rostlina vyprodukuje 5 000 drobounkých červenohnědých semínek, ze kterých lze získat 500 mg oleje.

Pupalkový olej má vysoký obsah mastné kyseliny GLA, která je důležitým činitelem při metabolické přeměně kyseliny linolové (LA) na prostaglandin E1 (PGE1), který má protizánětlivé účinky. Existují dvě základní metody získávání oleje z pupalkových semen: extrakce a lisování za studena. První zahrnuje máčení semen v rozpouštědle, které uvolní olej. Směs se pak musí nechat usadit a zahřát, aby se rozpouštědlo odpařilo. Druhý způsob, který využívá společnost Isle of Dogs, se provádí na speciálních strojích, které vyvinou na semínka pupalky velký tlak a doslova z nich vymačkají čistý pupalkový olej. I když je tento způsob, nazývaný lisování za studena, dražší, dává se mu přednost, neboť se při něm nepoužívají chemikálie. Olej si pak zachovává své přirozené prospěšné vlastnosti. Ostatní produkty na trhu dnes používají extrahovaný olej, který je méně kvalitní a má slabší léčebné účinky. Ředitelné, až 1 : 10,  Šampony a kondicionéry  Isle Of Dogs Katalog leták v PDF

Výrobce:

Prohledat výsledky filtru fulltextem

Zobrazit:

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info