Co je Homologace G8

Vlastnosti motorových vozidel, jejich dílů a příslušenství, které mohou ovlivňovat bezpečnost silničního provozu, jsou v České republice upraveny zákonem č. 56/2001 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Tyto výrobky mohou být uvedeny na trh v České republice až po schválení Ministerstvem dopravy. Pro schválení je vyžadováno osvědčení o homologaci, které vydávají autorizované laboratoře v České republice nebo v zahraničí.

Elektrotechnický zkušební ústav je laboratoř pověřená Ministerstvem dopravy k provádění homologačních testů podle předpisů Evropské hospodářské komise OSN od roku 1961. Homologované výrobky musí být označeny homologační značkou E v kroužku (pro Českou republiku je to značka E8 udělovaná EZÚ), což značí trvalou shodu vlastností výrobku s příslušnými ECE (EHK) předpisy.

Ministerstvo dopravy se o stálosti shody přesvědčuje prostřednictvím EZÚ pravidelným testováním. V případě, že je homologace udělena v České republice, není potřeba další certifikace ani testování v členských zemích systému ani v mnoha dalších zemích.
Německá homologační značka je TÜV.  Link: převzato z  ezu , Jít na přívěsy pro psy >>>>

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení